Google Neden Responsive Web Sitelerini Neden Seviyor

HD BilişimGoogle Neden Responsive Web Sitelerini Neden Seviyor

Google Neden Responsive Web Sitelerini Neden Seviyor

Google neden responsive web sitelerini neden seviyor? Mobil uyumlu web sitesi Google ile ilişkisi nedir? Adana web tasarım firmaları olarak SEO çalışması yaptığımız için tüm web sitelerini reponsive mobil uyumlu web tasarım çalışmaları yapmaktayız. İnternet sayfalarının kullanımı her zamankinden daha fazla artmış, bu nedenle internet sayfalarının kullanımına birçok farklı fonksiyon sunulmuştur. Responsive siteler ise site sahiplerinin en çok üzerinde durduğu konular arasında yerini almıştır. Google, Responsive web sitelerini sever çünkü web sitesini aramak ve dizine eklemek için daha az kaynak kullanır. Büyük arama motorlarından biri olan Google, kullanıcılarına yüksek kaliteli hizmetler sunmak ve bu sayfaları öne çıkarmak istemektedir. Diğer web sitelerine kıyasla responsive siteler Google'ın algoritmasında daha avantajlı bir konumdadır. Bu nedenle, Responsive web siteleri, çoğu ziyaretçinin aradıklarını bulmasını çok daha kolay hale getirir. Klasik tarzda oluşturulan internet sayfaları ile başka adreslere yönlendirme gibi durumlar oluşabiliyordu. Ancak Responsive sitelerde bu tür durumlar yoktur. Responsive mobil uyumlu web sitesi Google SEO ile de yakından ilişkilidir. Kullanıcı deneyiminden ziyade SEO çalışması olacak web siteleri mutlaka mobil uyumlu olmalıdır.

Google Neden Responsive Web Sitelerini Neden Seviyor

Google'un responsive mobil uyumlu web sitelerini sevmesinin nedeni doğrudan kullanıcı deneyimi ile ilgilidir. Bir web sitesinin ekrana göre şekil alması kullanıcının o web sitesini daha kolay ve verimli kullanmasını sağlayacaktır. Bu durum karşısında Google sıralama kriterlerine eklemiş, böylece kullanıcılarında mobil web siteleri yapmalarını teşfik etmiştir. Adana web tasarım firmaları olarak yaptığımız tüm web sitelerimiz responsive mobil uyumlu web siteleridir.

Responsive Web Sitelerin Avantajları Nelerdir?

Responsive web sitelerinin birçok avantajı bulunuyor. Bunların bir kısmı şunlardır:

  • Tek bir URL ile kullanıcılar web sitenizin içeriğini paylaşabilir.
  • Kullanıcının mobil cihazı için optimize edildiğinden görüntünün yönü yoktur. Bu, sayfa yükleme süresini azaltabilir. 
  • Web sitelerine göz atarken kaynakları kaydeder. 
  • Aynı içerik için birden fazla sayfa tutulmaması gerektiğinden mühendislik çalışması daha kısadır. Mobil web sitelerinde sık yapılan hataların olasılığını azaltan bir web tasarımı türüdür. 

Responsive Web Tasarım ile Google İlişkisi

 Peki, Google neden bu tasarım kategorisine daha fazla önem veriyor? Duyarlı bir web sitesine herhangi bir cihazdan erişilebilir. Yani tablet, cep telefonu ve bilgisayardan ne girilirse girilsin ekran çözünürlüğü otomatik olarak ayarlanır. Google, mobil sayfaların da arama motoru optimizasyonu için değerlendirileceğini duyurdu. Web tasarım firmaları içerisinde bu yönde bir proje kusursuz olarak planlanmalı ve uygulanmalıdır. Responsive sayesinde web siteleriniz kısa sürede yükselişe geçebilir.

Responsive Web Siteleri İçin Firma Seçimi

İşi yapan firma referans konusunda güçlü olmalıdır. Özellikle, şirketin altyapı teknolojisini tam olarak uygulamış olmanız önemlidir. Gün boyu iletişim halinde olmak ve süreç hakkında sizi sürekli bilgilendirmesi önemlidir. Örnek olay incelemelerini profesyonel açıdan inceleyebilir ve fikir edinebilirsiniz.